Представники п’ятнадцяти міст та громад країни, які нещодавно зібралися на робочій зустрічі у Херсоні, вважають, що поступові успішні зміни можливі, але за умови потужного розвитку правових інститутів і формування культури розв’язання конфліктів у ненасильницькій спосіб.
Одним зі спікерів заходу став координатор регіональної платформи «Діалог безпеки» в Херсонській Vladimir Kytsenko. Він розповів присутнім про порядок надання правової допомоги потерпілим від домашнього насильства, а також запропонував кілька кейсів з типовими та нетиповими ситуаціями, що виникають під час роботи поліцейських із потерпілими від домашнього насилля та з кривдниками.
Коли учасники зустрічі розглядали проблемні питання розбудови муніципальної системи запобігання та протидії домашньому насильству, @Володимир Куценко наголосив на необхідності внесення змін до діючих нормативних актів та прийняття нових задля захисту потерпілих осіб від протиправних дій кривдника. Зокрема, йшлося про затвердження типової програми для кривдників, а також порядку перевірки виконання кривдником заборонного, обмежувального приписів; тощо. І для впровадження таких рішень важливі не лише формальні дії, але й міжвідомча взаємодія (поліції, лікарів, психологічних служб), тому числі – підтримка громадських організацій, які опікуються питаннями соціальної допомоги постраждалим від домашнього насилля.
Також представники місцевих органів влади поділилися досвідом створення Кризового центру для постраждалих від домашнього насильства, який наразі є одним з найкращих в Україні.
Нагадаємо, що за номером в Україні працює урядова гаряча лінія «З протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей».
Безкоштовні, анонімні та конфіденційні гарячі лінії підтримує Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine:
Для дорослих – «З попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації»: з мобільних 116-123 або 0-800-500-335
Для дітей (насильство, цькування, булінг, психологічні проблеми) – «Національна гаряча лінія для дітей та молоді»: з мобільних 116-111, або 0-800-500-225
Ініціатива «Діалог безпеки» впроваджується Freedom House Ukraine ЕЦПЛ ВОСТОК SOS Український інститут з прав людини
#гендернарівність#домашнєнасилля
#діалогбезпеки#громадськийконтроль#правалюдини
#демократичнийцивільнийконтроль