«Міста і громади, вільні від домашнього насильства» – чи це можливо?

Представники п’ятнадцяти міст та громад країни, які нещодавно зібралися на робочій зустрічі у Херсоні, вважають, що поступові успішні зміни можливі, але за умови потужного розвитку правових інститутів і формування культури розв’язання конфліктів у ненасильницькій спосіб.

Одним зі спікерів заходу став координатор регіональної платформи «Діалог безпеки» в Херсонській Vladimir Kytsenko. Він розповів присутнім про порядок надання правової допомоги потерпілим від домашнього насильства, а також запропонував кілька кейсів з типовими та нетиповими ситуаціями, що виникають під час роботи поліцейських із потерпілими від домашнього насилля та з кривдниками.

Коли учасники зустрічі розглядали проблемні питання розбудови муніципальної системи запобігання та протидії домашньому насильству, @Володимир Куценко наголосив на необхідності внесення змін до діючих нормативних актів та прийняття нових задля захисту потерпілих осіб від протиправних дій кривдника. Зокрема, йшлося про затвердження типової програми для кривдників, а також порядку перевірки виконання кривдником заборонного, обмежувального приписів; тощо. І для впровадження таких рішень важливі не лише формальні дії, але й міжвідомча взаємодія (поліції, лікарів, психологічних служб), тому числі – підтримка громадських організацій, які опікуються питаннями соціальної допомоги постраждалим від домашнього насилля.

Також представники місцевих органів влади поділилися досвідом створення Кризового центру для постраждалих від домашнього насильства, який наразі є одним з найкращих в Україні.

☎️Нагадаємо, що за номером 1️⃣5️⃣4️⃣7️⃣в Україні працює урядова гаряча лінія «З протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей».

❗️Безкоштовні, анонімні та конфіденційні гарячі лінії підтримує Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine:

🟩Для дорослих – «З попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації»: з мобільних 116-123 або 0-800-500-335

🟩Для дітей (насильство, цькування, булінг, психологічні проблеми) – «Національна гаряча лінія для дітей та молоді»: з мобільних 116-111, або 0-800-500-225

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу line-2.jpg

Ініціатива «Діалог безпеки» впроваджується Freedom House Ukraine ЕЦПЛ ВОСТОК SOS Український інститут з прав людини

#гендернарівність#домашнєнасилля

#діалогбезпеки#громадськийконтроль#правалюдини

#демократичнийцивільнийконтроль