Тренінг в Житомирі в рамках ініціативи «Діалог безпеки»

🤔Як громадські організації можуть допомогти медіа висвітлювати складні питання у сфері прав людини, щоби суспільство могло чути та бачити різні голоси?
👉Займати про-активну позицію, створювати ситуативні партнерства навколо точкових проблем і знаходити власні способи промовляти.
🤔Як державні комунікаційні ресурси можуть допомогти у висвітленні складних питань сфери прав людини?
👉Посилювати експертну складову, пропонувати цікаві коментарі, використовувати альтернативні сучасні формати (блоги, інфографіка, боти, додатки, інтерактивні мапи тощо), долучатися до партнерських ініціатив.

Це лише кілька з можливих рішень, про які говорили учасники тренінгу в Житомирі в рамках ініціативи «Діалог безпеки».
17 серпня на заході зібралися дуже вмотивовані та досвідчені фахівці, кожен із яких є експертом у певній тематиці. Тим цінніше було почути, що думають ті, хто має за плечима багато років роботи в журналістиці, комунікаціях і суспільно-важливих проектах.
Усі учасники впевнені: в Україні багато людей, яких не потрібно переконувати в цінності дотримання прав людини. Велика кількість успішних проектів свідчить про те, що зміни в суспільстві призводять до поступової трансформації від радянського мислення — не поваги до прав людини — до людиноцентричного дизайну держави.
💬«Нам прикро, коли громадські організації майже не вірять, що ЗМІ можуть публікувати їхні матеріали, та вже не нагадують про себе журналістам, обмежуючись прес-конференціями. А журналісти зазвичай звертаються до активістів по коментарі лише тоді, коли відбувається щось скандальне, або є кров і жертви», — говорили учасники тренінгу.
💬«Ми сподіваємося на більш активну позицію представників бізнесу, які здатні впливати на суспільну поведінку, завдяки корпоративній соціальній відповідальності, підтримці соціальних інновацій. Проблематика порушень прав людини значно ширша, ніж окремі благодійні заходи та соціальні інформаційні кампанії. Давайте шукати спільні рішення там, де є точки створення безпечної громади та безпеки кожної людини — у різних вимірах», — такі пропозиції лунали.
🤝Дякуємо журналістам, представникам комунікаційних відділів Поліція Житомирської області Регіональний центр БВПД у Житомирській області Пробація Житомирщини, громадських організацій Житомирщини, які взяли участь у тренінгу, щиро ділилися своїми думками та пропонували конструктивні шляхи спільних дій!
😇Дякуємо за фото і за гостинність НУО “Сучасний Формат”!

☝Незабаром зустрінемося на онлайн “Школі діалогу безпеки”, яку ЕЦПЛ розпочинає вже у серпні. Слідкуйте за анонсами

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу line-2.jpg

Ініціатива «Діалог безпеки» впроваджується Freedom House Ukraine ЕЦПЛ ВОСТОК SOS Український інститут з прав людини

#гендернарівність

#діалогбезпеки#громадськийконтроль#правалюдини

#демократичнийцивільнийконтроль