Регіональні платформи «Діалогу безпеки» формують культуру прийняття спільних рішень

Регіональні платформи «Діалогу безпеки» формують культуру прийняття спільних рішень на рівні міжвідомчого діалогу, розроблення та впровадження стратегій безпеки в громадах та сприяють впровадженню законодавчих змін.

Які бар’єри виникають на цьому шляху?

На тренінгу для журналістів і фахівців із комунікацій неурядових /державних організацій Дніпра ми говорили про таке:

👉На локальному рівні бракує ресурсів для продукування експертного дискурсу щодо проблем міжвідомчого діалогу, журналісти більш зацікавлені в сенсаціях, і низка питань, які стосуються розроблення політик на локальному рівні, розглядається в ЗМІ або у форматі «все пропало» або «дайте людям більше лайтових сюжетів, усі втомилися від політики». Що в результаті? Громадян повідомляють про фінальні рішення без аналізу альтернатив і можливостей участі.Що створює проблеми з дотриманням прав людини і потенційно загрожує безпеці у громадах?

👉Одна з передумов – ситуація «Либідь, рак і щука»: наприклад, представники різних відомств, які дотичні до процедур затримання, конвоювання, лікування не мають погоджених процедур взаємодії в ситуаціях контактування із затриманими особами. Часто вони змушені самостійно знаходити можливості для поповнення аптечок, палива, пошуку відповідних фахівців у лікарнях.

👉Ще однією проблемою також залишається відсутність єдиного порядку надання медичних послуг представникам вразливих груп, затриманим із залежностями чи травмами ускладнює доступ до медичних послуг. Лікарі чи поліцейські не уповноважені просувати зміни на законодавчому рівні, але можуть делегувати такі повноваження експертам, що беруть участь у засіданнях регіональних платформ «Діалогу безпеки».

🔍Саме такі ситуації опиняються у фокусі уваги учасників регіональних платформ “Діалогу безпеки”, і на тренінгах ми розглядаємо кейси, які дають змогу проаналізувати ланцюжок взаємодії стейкхолдерів і побачити важливі теми для висвітлення процесів впровадження реформ.

Дякуємо всім учасникам та учасницям заходу в Дніпрі за фахові коментарі, розумні ідеї та гарний настрій!

😇Дякуємо колегам з Координаційний центр з надання правової допомоги, PRAVOKATOR.

Дніпро, Лиана Леонова Serhii Lusak Оксана Крупий за гостинність і підтримку в організації тренінгу!

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу line-2.jpg

Ініціатива «Діалог безпеки» впроваджується Freedom House Ukraine ЕЦПЛ ВОСТОК SOS Український інститут з прав людини

#гендернарівність

#діалогбезпеки#громадськийконтроль#правалюдини

#демократичнийцивільнийконтроль