Журналістика і демократичний цивільний контроль: в чому вони співпадають?

Журналістика захищає суспільні інтереси і базується на принципах етики та поваги до прав людини. Часто журналістів називають “watchdogs” демократії. В українських вишах журналістику в контексті прав людини зазвичай сприймають як адвокаційну (правозахисну) журналістику.

Однак наразі в інформаційному просторі співіснують різні формати висвітлення правових питань, як то: розслідування, аналітичні статті та експертні кейси, що розкривають специфічні теми у галузі прав людини. Такі тексти базуються на даних досліджень, аналізі законодавчих рішень або полісі-документів. І часто в журналістів виникає потреба знайти фокусного експерта, який у відповідь на гостре питання дасть цікавий коментар. Не менш важливою проблемою залишається також пошук першоджерела інформації, завдяки якому можна розкрити складні теми.

Демократичний цивільний контроль – одна з таких тем, і ми раді запросити вас до розмови про те, як забезпечити безпеку суспільства, не порушуючи свобод громадян.
22 липня у клубі “ПРАВОКАТОР. Дніпро” експерти ініціативи «Діалог безпеки» (проєкт «Ефективна співпраця громадянського суспільства з безпековими службами в Україні») презентують кейси, інструменти для підготовки інформаційних матеріалів на теми демократичного цивільного контролю, запропонують ситуативні вправи для розгляду проблем безпеки в українському та європейському контексті.

Захід починається о 10.00 та завершується о 15.00.

Організатори забезпечують учасників смачною кавою та обідом.

Зареєструватися на тренінг можна за посиланням: https://cutt.ly/0mGpMJw

Форма реєстрації відкрита до 14 години 21 липня.

Будемо вдячні за можливість спільно поміркувати, як медіа можуть вплинути на розуміння прав людини в правоохоронних органах, і чому, попри стрімку цифровізацію, правозахисна спільнота продовжує жити за порядком денним минулих часів.

Партнери «Діалогу безпеки»: Freedom House, Експертний центр з прав людини, Восток SOS, Український інститут з прав людини.

Більше інформації про проєкт:
https://ecpl.com.ua/news/shcho-take-dialoh-bezpeky-i-iak-my-yoho-rozvyvaiemo/

Інформаційний буклет для ЗМІ
https://ecpl.com.ua/wp-content/uploads/2021/01/Infomaterialy.pdf

“ДІАЛОГ БЕЗПЕКИ”: пропозиції парламентському комітету: https://ecpl.com.ua/news/propozytsii-parlamentskomu-komitetu/

Діалог безпеки у Херсоні: як забезпечити доступ до медичних послуг для всіх громадян?

https://ecpl.com.ua/news/dialoh-bezpeky-u-khersoni-iak-zabezpechyty-dostup-do-medychnykh-posluh-dlia-vsikh-hromadian/

Діалог безпеки: перспективи 2021 року: https://ecpl.com.ua/news/dialoh-bezpeky-perspektyvy-2021-roku/

Демократичний цивільний контроль: чим корисний досвід волонтерів цивільного захисту? https://ecpl.com.ua/news/19347/

Як вартість 15-хвилинного телефонного дзвінка із в’язниці може вплинути на стан безпеки у суспільстві? Дослідження: https://ecpl.com.ua/news/dlia-choho-treba-skorotyty-vytraty-na-telefonnyy-zv-iazok-rodyn-ta-uv-iaznenykh-u-shtati-niu-york-doslidzhennia/

Ґендерні аспекти контролю над сектором безпеки з боку інститутів громадянського суспільства: https://ecpl.com.ua/news/genderni-aspekty-kontroliu-nad-sektorom-bezpeky-z-boku-instytutiv-hromadianskoho-suspilstva/

Як вдосконалювати роботу поліції за допомогою інновацій та науки? https://ecpl.com.ua/news/yak-vdoskonaliuvaty-robotu-politsii-za-dopomohoiu-innovatsiy-ta-nauky/

Кримінальні проступки: практика Великобританії https://ecpl.com.ua/news/kryminalni-prostupky-u-velykobrytanii/

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу line-2.jpg

Ініціатива «Діалог безпеки» впроваджується Freedom House Ukraine ЕЦПЛ ВОСТОК SOS Український інститут з прав людини

#гендернарівність

#діалогбезпеки#громадськийконтроль#правалюдини

#демократичнийцивільнийконтроль