У Рівному відбулося чергове засідання платформи «Діалог безпеки»

У Рівному відбулося чергове засідання платформи «Діалог безпеки», учасники якого обговорювали практику реалізації права на медичну допомогу в роботі силових структур та при виконанні службових обов’язків, які пов’язані із затриманням чи триманням осіб під вартою.

“При затриманні, або за час перебування під вартою, у людини виникають різні проблеми зі здоров’ям, особливо коли йдеться про наркозалежних осіб. Але на вході в систему, ми не маємо єдиного механізму фіксації стану здоров’я затриманого, що утворює численні ситуації порушень прав людини. Як наслідок — кількість справ проти України, які подаються до ЄСПЛ, — зауважив виконавчий директор Експертний центр із прав людини Вячеслав Свірець — Завдяки синергії думок тих, хто долучається до Діалогу безпеки, ми завжди знаходимо рішення, щоби потім підготувати пропозиції до розгляду Парламентського комітету ВРУ. Ми маємо унікальну можливість поспілкуватися й піти глибше, щоби подивитися на ті моменти, які, можливо, ще не розглядалися на інших засіданнях платформ”.

Валентина Оболенцева, заступниця директора департаменту моніторингу Національної служби здоров’я України, звернула увагу також на повноваження громад у питаннях забезпечення громадського здоров’я:

«Наразі всі заклади охорони здоров’я підпорядковані не центру, як було раніше, а громадам, як власникам, і надають медичні послуги відповідно до затвердженого переліку, за що вони отримують гроші в рамках договору з НСЗУ. А Міністерство охорони здоров’я має формувати політику у сфері охорони громадського здоров’я, і питання, які ми обговорюємо з учасниками Діалогу безпеки, напряму пов’язані з тими змінами, які відбудуться у взаємодії між сектором медицини та правоохоронними органами, в тому числі, з поліцією. Поки триває етап опрацювання пропозицій, які дадуть змогу поліцейським безперешкодно доставляти затриманих, а лікарям отримувати гроші за надання медичних послуг цій категорії громадян. І я тішуся з того, що за результатами попередніх зустрічей на регіональних платформах Діалогу безпеки ми вже маємо певне розуміння, у якому напрямку будемо спільно рухатися далі».

У засіданні регіональної платформи в Рівному взяли участь представники майже всіх силових відомств, а також громадських організацій та Регіонального центру із надання безоплатної вторинної правової допомоги в Рівненській області. Модерувала розмову координаторка Діалогу безпеки у Рівному Світлана Бідюк

Дякуємо всім учасникам «Діалогу безпеки» за конструктивну розмову та корисні пропозиції!

НСЗУ Національна служба здоров’я України

Управління дотримання прав людини Національної поліції України

Національна поліція України

Служба безпеки України

Державна прикордонна служба України

Координаційний центр з надання правової допомоги

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Патрульна поліція України

Рівненська обласна державна адміністрація

Управління СБ України в Рівненській області

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу line-2.jpg

Ініціатива «Діалог безпеки» впроваджується Freedom House Ukraine ЕЦПЛ ВОСТОК SOS Український інститут з прав людини

#гендернарівність

#діалогбезпеки#громадськийконтроль#правалюдини

#демократичнийцивільнийконтроль