Про це ми дискутували на тренінгу «Ефективна співпраця громадянського суспільства з безпековими службами в Україні» у Сєвєродонецьку. З комунікаційниками та журналістами неурядових і державних організацій говорили про проблеми, з якими стикаються майже будь-які ініціативи в громадах, і в кожному з пунктів цього довгого списку — люди, історії, сюжети минулого, теперішнього чи майбутнього розвитку країни:
Нерозвинуті механізми формування та підтримання колективних рішень у громадах;
Брак стратегій безпечної громади/ брак відповідальних за її реалізацію/ брак політичної волі для впровадження стратегій безпеки;
Непрозорі рішення в питаннях розподілу місцевих бюджетів;
Лобіювання інтересів бізнесу в громадах попри задоволення інтересів громадян;
Хибні уявлення про «носіїв небезпеки» (негативні стереотипи щодо представників вразливих груп: наркозалежних, звільнених із місць несвободи, ВІЛ-інфікованих людей, ромів, представників деяких релігійних спільнот);
Позитивні стереотипи щодо неперевершеності технічних рішень «встановили відеоспостереження — добре! Відтепер у громаді буде спокійно, але…Чому ж злочинність не зупинено? Хто за це відповідає?”
Державні програми з превенції злочинам на паперах: один зі стратегічних документів на сайтах райдержадміністрацій «Обласна комплексна програма профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на 2021–2023 роки». Чи вистачає на неї бюджетних коштів і які пропонуються дії?
Брак компетенцій, кадрів, методик для впровадження партнерських програм з превенції злочинності на локальному рівні;
Нерозвинуті напрями залучення й навчання волонтерів цивільної безпеки («А що це?);
Несприйняття певних видів діяльності безпекових служб у контексті соціальних сервісів («Якщо не сервіси, як оцінити задоволення громадян роботою безпекових служб?»)
Щиро дякуємо всім учасникам та учасницям тренінгу у Сєвєродонецьку!
Дякуємо за фото Serhii Kozlov!
Дякуємо за гостинність і турботу під час зливи та урагану співробітникам Кризовий медіа центр “Сіверський Донець”!
Ініціатива «Діалог безпеки» впроваджується Freedom House Ukraine ЕЦПЛ ВОСТОК SOS Український інститут з прав людини
#діалогбезпеки#громадськийконтроль#правалюдини
#демократичнийцивільнийконтроль