“Діалог безпеки” у Хмельницькому: третє засідання

У Хмельницькому відбулося третє засідання регіональної платформи взаємодії державних безпекових служб та громадянського суспільства «Діалог безпеки».
Тема зустрічі -«Безпека громади: практика вирішення окремих регіональних проблем в діяльності безпекових служб. Учасники говорили про низку проблем, з якими вони стикаються при проведенні освідування на стан алкогольного, наркотичного чи інших видів сп’яніння, а саме:

Відсутність у закладах охорони здоров’я визначених Департаментом охорони здоров’я в Хмельницькій області, яким надано право на проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи інших видів сп’яніння спеціальних технічних засобів для проведення процедури освідування, що призводить до скасування протоколів судами та безкарності правопорушників.

Відсутність (не закуплено) в закладах охорони здоров’я належної кількості експрес-тестів на освідування на стан наркотичного сп’яніння.

Часові обмеження проведення освідування (черги в лікарні збільшують час на проведення освідування та затримання особи), що створює умови порушення строків затримання або уникнення відповідальності за несення служби у стані сп’яніння.

Ще однією темою для обговорення стала специфіка роботи працівників безпекових служб з вразливими групами населення, такими, як наркозалежні особи, роми, ЛГБТ люди, працівники комерційного сексу. Учасники “Діалогу безпеки” визначили основні складнощі в роботі з ними:
ідентифікація осіб, залучення перекладачів, проблеми кваліфікації злочинів на грунті ненависті (ст. 161 КК України).
У засіданні взяли участь представники Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області, представник Управління СБУ, ГУНП в Хмельницькій області, УДПЛ, патрульної поліції, ВСП ЗСУ, Регіонального центру БВПД, та представники громадського суспільства.
За результатами виявлених проблем та розроблених пропозицій, координаторами платформ в семи регіонах України будуть підготовлені рекомендації та напрацювання щодо розв’язання проблемних питань.

Дякуємо всім учасникам за конструктивний діалог!

НСЗУ Національна служба здоров’я України
Управління дотримання прав людини Національної поліції України
Національна поліція України
Служба безпеки України
Державна прикордонна служба України
Координаційний центр з надання правової допомоги
Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine
Патрульна поліція України
Військова служба правопорядку у Збройних Силах України

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу line-2.jpg

Ініціатива «Діалог безпеки» впроваджується

#гендернарівність

#діалогбезпеки#громадськийконтроль#правалюдини

#демократичнийцивільнийконтроль