Доступ до медичних послуг в діяльності безпекових служб України в умовах COVID-19: експертна думка

Уявіть, що особу, яка керує транспортним засобом, зупинили і є підстави вважати, що вона перебуває у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Офіційно складається протокол, і треба провести її освідування в медичній установі. Зробити це може лише лікар-нарколог, або — фельдшер фельдшерсько-акушерського пункту, що має спеціальну підготовку.

Але…
Не в кожному закладі охорони здоров’я, який визначений начальниками структурних підрозділів із питань охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, є такий фахівець, якому надається право проведення огляду. І спроби здійснити освідування перетворюються на квест.
Інфраструктура медичних установ, графік їхньої роботи та розподіл навантаження на лікарів не сприяє тому, щоби вчасно зробити освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування людини під впливом лікарських препаратів, які знижують увагу та швидкість реакцій.


Втім, освідування відповідно до норм КУпАП має відбутися упродовж 2-х годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Якщо поліцейські не встигли вчасно доставити затриманих до закладів охорони здоров’я, то й притягнути таких осіб до відповідальності неможливо.

Що робити?
Коментує координаторка регіональної платформи в Хмельницькій області Ольга Осередчук:
«Щоби поліцейські/військові служби правопорядку могли повністю, своєчасно виконати свій обов’язок і провести освідування осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, потрібен добре відпрацьований механізм взаємодії між відомствами — МОЗ, ВМС і ЗСУ, — вважає координаторка регіональної платформи в Хмельницькій області Ольга Осередчук. — Розв’язанням цієї проблеми можуть бути меморандум, наказ про співпрацю, облаштований цілодобовий пост такого призначення в одному з медичних закладів, оскільки в місті Хмельницькому немає жодного закладу з відповідним обладнанням і всіма повноваженнями для виконання таких завдань. Це не настільки глобальне питання, щоби його вирішувати довгими роками, але воно буде поставати, допоки не буде налагодженої комунікації між відомствами».


Нагадаємо, що тема другої зустрічі учасників ініціативи «Діалог безпеки» — «Доступ до медичних послуг в діяльності безпекових служб України в умовах COVID-19».
Повідомити регіональну платформу «Діалог безпеки» про порушення прав людини, або проблему, яка заважає безпековому органу (СБУ, ЗСУ, НПУ, ДПСУ) ефективно виконувати покладені на нього завдання можна скориставшись цією формою: https://www.dialohbezpeky.org/mans-rights/

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу line-2.jpg

Ініціатива «Діалог безпеки» впроваджується Freedom House Ukraine ЕЦПЛ ВОСТОК SOS Український інститут з прав людини

#гендернарівність

#діалогбезпеки#громадськийконтроль#правалюдини

#демократичнийцивільнийконтроль