Чим буде займатись регіональна платформа у Хмельницькому?

Для попередження, якнайшвидшого реагування та сприяння належному розслідуванню порушень прав людини ініціатива «Ефективна співпраця громадянського суспільства з безпековими службами в Україні» ставить за мету створення механізмів ефективного діалогу та взаємодії між громадянським суспільством і державними правоохоронними органами та впроваджує мережу регіональних платформ. У Хмельницькому відбулася установча зустріч учасників платформи, координаторкою якої є Ольга Осередчук.

Після презентації концепції роботи платформи вона зауважила, що раніше досвід спільного обговорення проблем з порушеннями прав людини відбувалося точково та несистемно. Наразі є можливість регулярних зустрічей представників громадських організацій, безпекових служб, які беруть участь у платформі та місцевих органів влади для прийняття рішень по принциповім питанням, що пов’язані з безпекою людини в регіоні.

Які проблеми будуть розглянуті на засіданнях платформи у Хмельницькій області найближчим часом?

Тема першої діалогової зустрічі «Безпека затриманих та працівників органів правопорядку при здійсненні заходів, які передбачають обмеження свободи громадян».

Під терміном «затримання» розуміються всі форми обмеження свободи вільного пересування людини, незалежно віт того чи задокументоване таке обмеження.

Ключові питання для розгляду на зустрічі:
1. Поняття затримання, фактичний час затримання (загальне розуміння всіма учасниками цих термінів);
2. Належний облік фактів затримання осіб та виконання вимог статті 209 КПК України (як, де і що саме фіксується про затримання особи, не тільки по 309 але і по КУпАП);
3. Проблеми при інформуванні центрів БВПД про випадки затримання осіб.

За словами Ольги Осередчук, перша зустріч планується на березень.

Нагадуємо, що повідомити про порушення прав можна скориставшись формою заяви на цьому сайті – (посилання). 

Ініціатива «Діалог безпеки» впроваджується Freedom House Ukraine ЕЦПЛ ВОСТОК SOS Український інститут з прав людини

#діалогбезпеки #громадськийконтроль #правалюдини 

#демократичнийцивільнийконтроль