Яким є ефективний демократичний контроль?

Основними передумовами до впровадження дієвих механізмів демократичного контролю є прозорість оборонного сектору та підзвітність безпекових інститутів народу, який він захищає. 05-06 серпня разом із фахівцями Український інститут з прав людини, представниками правозахисних громадських організацій та громадських рад безпекових органів експерти ЕЦПЛ розглядали юридичні та організаційні аспекти демократичного контролю.

Говорили про найважливіше:форми демократичного контролю та механізми захисту прав людини, які передбачені національним законодавством особливості формування громадських рад та їх діяльності роль громадської експертизи у роботі державних органів доступ до публічної інформації та способи захисту свого права на доступ до публічної інформації. Так, форми та моделі демократичного контролю можуть відрізнятись, однак їхній керівний принцип залишається незмінним у всіх країнах ‒ політичні і військові лідери мають нести спільну відповідальність за національний сектор безпеки та оборони.

Дякуємо за чудову роботу експерткам Український інститут з прав людини @Жанна Лукьяненко та @Valentina KumedaЗаходи проходили в рамках проєкту «Ефективний громадський контроль за діяльністю безпекових служб в Україні» за підтримки та у співпраці з Freedom House UkraineВячеслав Свирец @Тухан Едієв

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу line-2.jpg

Freedom House Ukraine ЕЦПЛ ВОСТОК SOS Український інститут з прав людини

#діалогбезпеки#громадськийконтроль#правалюдини

#демократичнийцивільнийконтроль