Діалог безпеки у Херсоні: якими мають бути регіональні платформи?

Друга робоча зустріч із керівниками правоохоронних органів та представниками громадських організацій для обговорення регіональних платформ міжвідомчої взаємодії щодо посилення захисту прав людини відбулася у Херсоні.
Ми з партнерами – на позитиві: ідея створення платформи була цілком підтримана. Говорили дуже конкретно та наводили приклади типових проблем, що виникають в кожного відомства.

На фото: Володимир Куценко (координатор регіональної платформи у Херсоні), Віктор Чупров (ЕЦПЛ), Метью Шааф (Freedom House) обговорюють проблеми Херсонського регіону

«Я вважаю, що майбутня платформа допоможе прискорити процеси прийняття спільних рішень щодо розв’язання важливих проблем, оскільки можна відразу з’ясувати, яке відомство зробило свою частину роботи, і хто з нас, яка служба ще може допомогти. З боку патрульної поліції взагалі проблем не буде. Ми зацікавлені у співпраці. – Прокоментував зустріч начальник Управління патрульної поліції Херсонської області Константин Дронгаль. –

Що найважливіше на етапі створення платформ?

1.Регулярна комунікація та взаємодія між правоохоронними органами;

2.Грамотна модерація та чіткі спільні правила подальшої комунікації;

3.Треба, щоб ніхто з учасників платформи не наполягав на пріоритетності проблем у своїй сфері,
мусимо відфільтрувати типи питань, на які платформа буде реагувати;

4.Особлива увага – резонансним проблемам, оскільки вони можуть мати наслідки для кількох відомств;

5.Контакт із громадськими організаціями – ми добре знаємо, які з них реально працюють у місті та мають добру репутацію, і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з ними через платформу».

Головні висновки зустрічі – підписання Меморандуму про співпрацю, домовленості про наступну зустріч для обговорення списку спільних пріоритетних питань та принципів обміну інформацією.

Freedom House Ukraine#ЕкспертнийцентрзправлюдиниВосток SOSУкраїнський інститут з прав людини
Matthew Schaaf Виктор Чупров (Viktor Chuprov) Олег Боднар Евгений Васильев (Yevhenii Vasyliev)

#діалог_безпеки #регіональніплатформи